Akci zahájí v sobotu průvod městem uniformovaných horníků s kapelami, tzv. „hornická paráda“. V parku za muzeem budou probíhat středověké slavnosti s tradičním královským průvodem, rytířskými turnaji, královskou mší, vystoupením kata i hrami a zábavou pro celé rodiny. V Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy  bude možnost navštívit novou, interaktivní a doslova oslnivou expozici zlata a k vidění bude mimořádně i replika svatováclavské koruny. Doprovodným programem na muzejním nádvoří bude například alchymistická show Edwarda Kelleyho, tematický program pro děti atd.  Návštěvníkům se také otevřou zdejší štoly a řada památek – kostel Církve československé husitské, kostel sv. Vojtěcha a radnice. Stejně jako během předchozích setkání nebude ani na tom jílovském chybět předání světla sv. Barbory, patronky havířů, a putovního „fleku“ (kožené zástěry) se jmény dosavadních pořadatelů akce.