Cílem hry je „vyhnat“ děti a jejich rodiče do přírody a na nejrůznější zajímavá místa po České republice.
Soutěžící rodiny musí vyjet minimálně na tři výlety (mohou si vybrat z míst v přírodě a z řady „institucí“, tedy Informačních center, hradů, muzeí…). V přírodě hledají schované „kešky“, v institucích dostávají leták s unikátním kódem.
Letošním tématem je hmyz, jeho důležitost, křehkost a ohroženost. Každý soutěžící obdrží také badatelský list, který si může vyplnit v parku za muzeem, kde užitečný hmyz jistě vypátráte!
Vydejte se o prázdninách s dětmi na výlety, naučte se něco o hmyzu a vymyslete si vlastní hmyzáky, které pak pošlete na Déčko.
Na vybrané pomocníky čekají ceny: deskové a karetní hry.

Mapu výletů, speciální mobilní aplikace a všechny potřebné informace najdete na www.rozbzucdecko.cz.
Soutěž probíhá až do 1. září 2019.

Hodně štěstí a hmyzu zdar!